Yayınlanma Tarihi:14/04/2024
Güncellenme Tarihi:16/04/2024

EFK Cihazı nedir?

EFK cihazı ya da diğer bir tabirle EFC cihazları, kullanımı ve bakımı oldukça basit, halk arasında sinek tutucu veya UV ışınlı sinek öldürücü cihazlara verilen genel bir isimdir. Bu cihazlar genellikle ultraviyole ışık ve bazen de böcek feromonu gibi kimyasal kokular kullanarak sinekleri kendine çeker ve ardından onları elektrik şoku ile kontrol etmeyi amaçlar.

Pek çok farklı kullanım alanı için model seçeneği bulunan sinek öldürücü cihazlar; alan büyüklüğü, dekoratif amaçlar ve işletmelerin diğer ihtiyaçlarına göre farklı seçeneklerde üretilmektedir.

Neden Kullanılır?

Sinek ve haşereler işletmeler için hijyenik üretim ve konforlu bir deneyim oluşmasında en büyük problemler arasında yer almaktadır. Bu canlıların sebep olabileceği hastalıklar, hijyenik olmayan ortam risklerini engelleme ve kafe & restoran gibi alanlarda müşterilerinizin daha konforlu vakit geçirmelerine olanak sağlar.

Nerelerde Kullanılır?

2D-2 Large Sinek Tutucu EFK Cihazı

Özellikle temizlik ve hijyeni önceliklendiren tüm işletme ve endüstriyel alanların tamamında kullanılabilir. Bu cihazların kullanımı için

  • Fabrika ve Üretim Tesisleri
  • Pansiyon ve Oteller
  • Hastane ve Sağlık Kuruluşları
  • Restoran ve Kafeler
  • Market ve Süpermarketler
  • Ev ve İşyerleri

sinek yakalama cihazlarının kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir.

Nasıl Çalışır?

Feromon özellikli yapışkan bantlara sahip EFK cihazları, sinekleri üzerine çeken sarı renkte yapışkan bant bir levhaya sahiptir. Böcek feromonları, böcekler tarafından iletişim kurmak, davranışları düzenlemek ve çiftleşme, beslenme veya yuva kurma gibi çeşitli faaliyetleri koordine etmek için salgılanan kimyasal maddelerdir.

Cihazların içerisinde yer alan yapışkan levha ve EFK UV lamba ışığı sayesinde haşere ve sinekler ışıktan etkilenerek cihaza doğru yönelir. Bu sayede sinek ve haşerelerin oluşturabileceği sıkıntılar sinek öldürme cihazının elektroşok etkisi ile kontrol altına alınır.

Killzone Sinek Tutucu EFK Cihazları

Killzone ekibi olarak pek çok farklı model ve ihtiyaca uygun EFK cihazı üretimi sağlayarak işletme ve üretim tesisleri için en uygun çözümleri sunuyoruz. İşte sizin için üretmiş olduğumuz modellerden bazıları:

Tüm modellere göz atmak için EFK cihazları kategorimize göz atabilirsiniz.

EFK Sinek Tutucu Fiyatları

Sinek öldürücü EFK cihazları model, etki alanı ve işletme ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Avantajlı güncel fiyatlar hakkında bilgi almak ve detaylı çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
BENZER YAZILAR